AQUAJOGGER JR TÜRKİYE’DE!

yüzme_teknigi_aquajogclub

AQUAJOGGER JR TÜRKİYE’DE!

Çocukların Fiziksel&Ruhsal Gelişimi ve Sağlığı için Yenilikçi Bir Spor Deneyimi
Aqua Jog Club, kurulduğu günden bu yana 7’den 70’e herkes için suyun gücüyle yenilikçi bir spor deneyimi sunmayı hizmetlerinin odağında tutmuştur. Sadece çocuklara özel olarak hazırladığımız yeni programımız AquaJogger Jr dönemini başlatmaktan büyük heyecan ve gurur duymaktayız.

AquaJogging Antrenmanlarının Farkı

Yüzme derslerimizin yanı sıra AquaJogging antrenmanlarıyla ne hedefliyoruz?

45 dakika boyunca aktif performans içeren programımız öncelikle çocukların suda eğlenerek spor yapmasını ve suyu sevmesini amaçlamaktadır. Hiçbir çocuk keyif almadığı bir aktiviteye devam etmek istemez.

Konu özellikle havuz ise üşümek, sıkılmak bir çocuğun yüzmeden uzaklaşmasına sebep olabilir.

AquaJogging antrenmanlarında çocuklara 45 dakika boyunca maksimum 6 kişilik gruplarda suyun direncine karşı performans gösterecekleri bir deneyim sunuyoruz.

Suda koşma fikri daha ilk söylediğimizde ilgilerini çekiyor, merak ve keşfetme duygusu derse başlamadan bir heyecan yaratıyor.

Özel ekipmanlarımız çocukların suda dengede kalmasını ve omurganın desteklenmesini sağlıyor. Bu sayede rahatlıkla hareket edebiliyorlar.

Dikey antrenman yöntemi sayesinde suyun direncini keşfediyorlar. Dirence karşı dengede kalma becerisini geliştiriyoruz bu sayede koordinasyon ve kas bilincinin gelişmesini sağlıyor.

Tüm kas ve eklem gruplarının aynı anda aktif çalışması bütün vücudun darbesiz bir antrenman yapmasını sağlıyor.

AquaJogging antrenmanları sırasında temel yüzme becerileri farkında olmadan gelişiyor. Bu gelişim teknik yüzme çalışmalarında çok hızlı ilerlememizi sağlıyor.

Suda geçen aktif 45 dakika boyunca artan vücut ısısı üşümelerini engelliyor.

Çocukların suda rahatlıkla kendini kontrol edebilmesi, doğru nefes tekniklerini öğrenmesi derslerimizin ilk aşamasını oluşturuyor. Öncelikle çocuklara su ile arkadaş olmayı öğretiyoruz. İkinci aşamada teknik çalışmalara geçerek sağlıklı bir vücut yapısı kazandırıyoruz. Çalışmalarımızın tamamını çocukların yaşına, gelişim durumuna ve sudaki becerilerine göre organize ediyoruz.

28 derece sabit ısıda ve günde 5 defa bakım kontrolleri gerçekleşen havuzlarımızda küçük gruplarla birebir takiple çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

        


ÖNE ÇIKAN FAYDALARI

  • Çocukların gelişim döneminde omurga ve kas sistemlerinin güçlenmesini sağlar.
  • Esneklik kazandırır ve postürü düzeltir.
  • Nefes egzersizleri sayesinde kalp ve akciğeri geliştirir.
  • Çocuklukta oluşabilecek obeziteyi engeller.
  • Dolaşım sistemini düzenler
  • Fazla kiloları daha hızlı ve sağlıklı vermeyi sağlar.
  • Eğitim hayatında mental rahatlama sağlar.
  • Temel yüzme becerilerini geliştirir.

EĞİTMENLER

Kulübümüzdeki derslerimizin her biri kurucumuz Gizem Çalışkan ve kendisi tarafından verilen AquaJogging tekniği ile yoğun eğitim almış

ana branşı yüzme olan profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Suyu sevmek ve suyu anlamak ilk ve en önemli adımdır. Suya olan sevgi ve inancımızı sizlere ve çocuklara deneyimletmek ve aktarmak ise paha biçilemez.
SUYUN GÜCÜ ADINA,
HEYECANLA!