SPORDA YENİ BİR BOYUT

yüzme_teknigi_aquajogclub

SPORDA YENİ BİR BOYUT

Özellikle Avrupa ve Amerika’da, profesyonel sporculardan birinci sınıf antrenörlere herkes tek bir noktada birleşiyor; su ihtiyacınızdan fazlasını sunar.

Dünyaca ünlü atletlerin, futbolcuların, basketbolcuların kısacası profesyonellerin neredeyse tamamı kara antrenmanlarına, su antrenmanlarını da ekliyor. Su, bize 3 boyutlu bir ortam sağlıyor; bu sayede farkında bile olmadan total body (tüm vücut) antrenmanı yapmış oluyoruz.

gizem caliskan-aquajog

AquaJog®  nedir?

Suda yapılan AquaJog®, yürüme ve koşma bazlı bir spordur. Yüzmenin aksine dikey pozisyonda yapılır. Tüm vücudumuzla suyun direncine karşı sürekli hareket ederek tüm kasları aktif hale getirir.

Özellikle kas ve eklem gelişiminde etkili bir rol oynar. Suyun havadan 12 kat daha yoğun olması sebebiyle ciddi bir direnç sizi karşılar. Bu dirence karşı meydan okurken kara sporlarına göre daha kısa sürede yüksek kalori yakımı gerçekleşir. Denizden çıktıktan sonra çılgınca acıkmamızın sebebi tamamen suda harcadığımız efordur.

Özel ekipmanlar sayesinde vücudumuzu daha rahat kullanmamızı sağlar. Yer çekiminden arınmış bir ortamda eklem ve kaslara hiçbir baskı uygulanmadığı için sakatlanma riskini ortadan kaldırır. Sakatlanmış ve problemli bölgelerde (özellikle bel ve diz problemlerinde) iyileşme sağlar.

Tüm kaslarınızı aktif bir şekilde çalıştırırken, tüm eklemlerinizin ve kas gruplarınızın güçlenmesini sağlar.

AquaJog®’un faydaları
 • Saatte 800 kaloriye kadar kalori yakmanızı sağlar.
 • Tamamen total-body (tüm vücut) antrenmanıdır.
 • Kara antrenmanlarından sonra yaşadığınız kas ağrılarını çekmezsiniz. (Bunun nedeni de suyun yer çekiminden arınmış bir ortam sunması ve vücudunuza bir baskı uygulanmıyor olmasıdır)
 • Siz hareket ederken suyun da sürekli olarak vücudunuza yaptığı manipülasyon, masaj etkisi yaratır ve bu da selülitlerin daha kısa sürede yok olmasını sağlar.
 • Kilo vermenizi fakat kilo vermenin ötesinde vücudunuzda kısa sürede gözle görülür bir sıkılaşma ve toparlanma sağlar.
 • Eklem rahatsızlıklarının, fıtıkların ve sporcu sakatlıklarının iyileşme sürecini hızlandırır, problemlerin ortadan kaldırılmasında etkin rol oynar. (Doktorların sürekli yüzün demesinin arkasında tamamen SU antrenmanları yatar)
 • Obeziteyi engeller.
 • Karada yapamadığınız birçok hareketi yapmanızı sağlar.
 • Hamilelik döneminde, daha rahat bir doğum sürecine sizi hazırlar.
 • Doğum sonrası kiloların verilmesinde, vücudun toparlamasında hızlı ve etkili bir antrenmandır.
 • Ruhunuzu dinginleştirir.
 • Stresi azaltır.
gizzem caliskan-aquajog(1)
Kimler Yapabilir?

AquaJog®’u 7’den 70’e herkes yapabilir. Yaş ve cinsiyet kısıtlaması bulunmamakla birlikte kişinin ihtiyacını belirlemek en önemli noktadır.

Çocuklarda, sağlık problemi yaşayan kişilerde ve hamilelerde egzersizler farklılık gösterir. Herkesin ihtiyacını karşılayacak antrenman programı kişiye göre düzenlenir ve uygulanır. Çocuk yaşta su antrenmanlarına ağırlık vermek, sağlam bir iskelet yapısının gelişmesinde büyük önem taşır. Yaşınız kaç olursa olsun, antrenmanlarınıza suyu, AquaJog®’u eklemeyi deneyin. Unutmayın, yaşlandığımızda bizi taşıyacak olan tek şey iskeletimiz, dizlerimizdir. Sağlam, sağlıklı ve güçlü bir vücut yapısı için -geleceğiniz için- kendinize yatırım yapın, vücudunuza iyi bakın.

Devamı: http://www.uplifers.com/sporda-yeni-bir-boyut-aquajog/#ixzz4ZzDg3QTI