SPORDA DEVRİM

YENİ TREND: AQUA JOGGING
Nisan 2, 2016
SPORDA YENİ BİR BOYUT
Şubat 28, 2017

BUGÜNLERDE HAVUZA BAŞKA BİR GÖZLE BAKIYORUZ!

04

 

Yeni deneyimler arayan fitness bağımlısı biriyseniz, rekabetçi bir ortam arayan profesyonel sporcuysanız ya da günlük basit hareketlerde bile zorluk çekiyorsanız- su size çok daha fazlasını sunuyor.

 

 

 

10

 

Suyun altında kettlebell swing yaptığınızı, ayağınızda ağılıklarla suyun derinliğine doğru squat yaptığınızı, son sürat suyun direncine karşı koştuğunuzu hayal edin.

Kulübün kurucu Gizem Çalışkan, suda antrenman yapmanın kuvvet kazanma, sıkılaşma, kas ve eklem gelişimi için en iyi yol olduğunu söylüyor. Çünkü su sizi 360 derece çevreleyen bir direnç uyguluyor. Ve bunu sizi bir enkaza çevirmeden yapıyor!

05

Antrenman seçiminiz ister dayanıklılık egzersizleri ister CrossFit ya da yoga olsun antrenmanlarınızı suya taşımak sonuçları çok daha iyi hale getiriyor.

 

1 saat süren AquaJog® antrenmanında cardio ve fitness bir arada gerçekleşiyor. Tüm kaslar aktif bir şekilde çalışırken hiçbir eklem ve kasa baskı uygulanmıyor. Bunun nedeni de suyun yer çekiminden arınmış bir ortam sağlaması. Sizi enkaza çevirmiyor derken tam da bundan bahsediyorduk! Vücuda yük binmediği için ertesi gün yataktan dayak yemiş gibi kalkmıyorsunuz 🙂

 

Sporda devrimin anlamı daha az acıyla daha sıkı bir antrenman yapmaksa, kaslarınıza ve kendinize meydan okuyun, suya atlayın! Günün sonunda sizi daha az acıyla daha fazla sonuç alacağınız bir antrenman bekliyor!

 

 

Comments are closed.